Studio Unlimited przemienia ciągniki

19.05.2016
Studio Unlimited przemienia ciągniki

Ciągnik, który trafia z linii montażowej do Studia Unlimited, przechodzi całkowitą przemianę. Zespół specjalistów w Unlimited Studio nie montuje w nim zwyczajnie dodatków i urządzeń, ale je projektuje, testuje, sprowadza części i przeprowadza instalację, dokumen­tując przy tym cały proces roboczy w celu zapewnienia, że wszystko jest zgodne z przepisami i pozostałymi urządzeniami ciągnika, a części zamienne będą dostępne również w przyszłości. Trzech z siedmiu członków zespołu to mechanicy, pozostała czwórka pracuje w biurze konstrukcyjnym. 

Zeszłej jesieni pracownia Unlimited stworzyła nową wersję ciągnika, którym wcześniej czterokrotny mistrz świata w rajdach samochodowych Juha Kankkunen, ustanowił nowy rekord prędkości dla ciągników rolniczych: 130,165 km/h. Replika tego ciągnika została zamówiona na targi rolnicze Agritechnica w Niemczech, które odbyły się w listopadzie ubiegłego roku.

Jeden ciągnik na dziesięć trafia do Studia Unlimited

Niemal dziesięć procent wszystkich ciągników Valtry wyprodukowanych w Suolahti jest wysyłanych do pracowni Studia Unlimited w celu ich dalszego dostosowania do potrzeb klienta. Zasadniczo Studio Unlimited zaczyna pracę tam, gdzie kończy się i tak bogata lista wyposażenia. Pracownia Unlimited obiecuje spełnić wszystkie życzenia, jakie mogą mieć klienci względem swoich nowych ciągników, pod warunkiem, że są one wykonalne i zgodne z przepisami ruchu drogowego.

„Bardzo popularne są ulepszenia wizualne, jak elementy graficzne, specjalne malowanie i niestandardowe wnętrza. Czasem są one zamawiane z bardzo praktycznych powodów: na przykład niektórzy przedsiębiorcy chcą konkretnego koloru zwiększającego bezpieczeństwo, a ciągniki wojskowe wymagają kamuflażu”, wyjaśnia Petri Loukiala, dyrektor Studia Unlimited.

Wśród innych popularnych ulepszeń można wymienić modyfikacje hydrauliki, urządzenia do prac leśnych oraz specjalistyczne urządzenia do prac drogowych, m.in. równiarki, dodatkowe reflektory, nagrzewnice, a nawet alkoholowe blokady zapłonu. Jeden z klientów zażyczył sobie niestandardowe stopnie, w które nie wpadałyby łapy jego psa. Zespół Unlimited Studio znalazł rozwiązanie i tego problemu.

„Mimo że Studio Unlimited istnieje dopiero pięć lat, niesamowicie szybko się rozwija. W ubiegłym roku przygotowaliśmy ponad 650 ciągników. W pierwszym roku działalności dostarczaliśmy ciągniki wyłącznie w Finlandii, ale obecnie wysyłamy je na cały świat”, dodaje Loukiala.

Ciągniki dostosowane przez Studio Unlimited różnią się od innych modyfikowanych ciągników tym, że wszystkie dodatki są objęte taką samą gwarancją, którą objęty jest ciągnik, są do nich w pełni dopasowane i zostają w pełni udokumentowane, co pozwoli w przyszłości zamawiać części zamienne na podstawie numeru seryjnego ciągnika. 

Zeszłej jesieni pracownia Unlimited przeniosła się do nowego, większego obiektu, dzięki czemu może jednocześnie pracować nad ponad tuzinem ciągników jednocześnie.

Jeden ciągnik na dziesięć trafia do Studia Unlimited


« Powrót na stronę główną