Valtra Pulling Team w podróży po Europie

08.11.2012
Valtra Pulling Team w podróży po Europie
Cały Valtra Pulling Team wiedzie żywot wręcz zespołu cyrkowego w czasie letniego sezonu występów w zawodach tractorpullingowych w całej Europie, od maja do września. Jeśli zawody odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w centralnej Europie, to zespołowi po prostu nie opłaca się wracać co tydzień do domu w Finlandii.
Pekka Herlevi jest filarem europejskiego tractorpullingu. Uczestniczy w zawodach bez mała od ich początku w Europie. Nikt nie ma tylu tytułów mistrza Europy na koncie co Pekka, nie wspominając wyników całego zespołu.

Syn Pekki, Matti Herlevi uczestniczy już w budowaniu pullerów na równi z ojcem i praktycznie nie ustępuje mu już także w zawodach. Trzecim kierowcą w zespole jest córka Pekki, Johanna Herlevi, która obecnie jest mamą dwojga dzieci, co pozwala uczestniczyć jej tylko w kilku zawodach w ciągu sezonu. Ponadto Johanna prowadzi także wraz z mężem restaurację w miejscowości Jyväskylä. Żona Pekki Anna jest menadżerem zespołu. Druga z córek Pekki – Tiina Herlevi pracuje w fabryce Valtry, jednak wciąż nie zaczęła aktywnej kariery zawodniczej i nie wspomaga aktywnie rodzinnego zespołu.

Pełnoetatowymi mechanikami zespołu Valtra Tractorpulling Team są Pekka Mailas i Matti Kangas. Obaj zawodowo pracują w dziale konstrukcyjnym fabryki Valtra. Pekka koncentruje się na odpowiedzialności za działanie przekładni. Natomiast Matti skupia się na silnikach. Główny konstruktor w zespole – Mauno Ylivakeri odszedł na emeryturę, a jego miejsce od tego sezonu zajął Kari Aaltonen. Obydwaj, Mauno i Kari zajmują wysokie stanowiska w dziale konstrukcyjnym AGCO Power


« Powrót na stronę główną