Z Finlandii do Włoch- Dzień 1 (Suolahti)!

02.08.2010

Rolnik z Włoch, Vladi Peresson, będzie jechał swoim nowym ciągnikiem Valtra z fabryki w Suolahti aż do swojej wioski Arta Terme w północno-wschodnich Włoszech. Tego ranka, o godz. 11:30 silnik ciągnika N142 Versu został uruchomiony pod bramą fabryczną i Vladi Peresson oraz jego zespół wyruszyli w podróż na trasie o długości 2761 km.

Pierwszy etap podróży będzie miał długość ok. 370 km, i będzie prowadził przez południową Finlandię do Helsinek, gdzie podróżnicy zaokrętują się na wieczorny prom do Tallina.

Jadąc z prędkością 40 km/godz. zespół Vladiego będzie się zmieniać za kierownicą w czasie 7-dniowej podróży, zatrzymując się u miejscowych dealerów Valtry w Estonii, Łotwie, na Litwie, w Polsce, Czechach, i na Węgrzech.Ekspedycja ta pomoże zebrać pieniądze dla łotewskiego stowarzyszenia „Kopa ar mums” (Razem z nami), które prowadzi ośrodek opieki dziennej dla dzieci z Rygi oraz sierociniec w Lauderi, wiosce oddalonej od stolicy o ok. 300 km. Celem jest zebranie kwoty 2761 euro, tj. 1 euro za każdy przejechany kilometr.

Valtra produkuje ciągniki na indywidualne zamówienia. Każdy klient może podać parametry ciągnika, jaki zamierza zakupić, stosownie do jego potrzeb, wybierając odpowiedni model z szerokiej gamy różnych opcji i możliwości.

„Nasz nowy ciągnik Valtra będzie przeznaczony do pracy w rodzinnym gospodarstwie rolnym” – mówi Vladi Peresson, który ze swoim ojcem Claudio Peresson prowadzą w Arta Terme gospodarstwo mleczne. „Ciągnik N142, z amortyzowaną kabiną, wyposażony w układ do jazdy tyłem Twin Trac jest najlepszym ciągnikiem do prac w naszym gospodarstwie położonym w górzystym terenie”„ – dodaje. Oprócz pracy na farmie, ciągnik nasz będziemy wykorzystywać przy utrzymaniu dróg w sezonie zimowym w regionie Carnia.


« Powrót na stronę główną