Debiut na żużlowym torze!

08.04.2010
Debiut na żużlowym torze!
Zielona Valtra N141 HiTech w wielkanocny poniedziałek 5 kwietnia zadebiutowała na gnieźnieńskim żużlowym torze! Zadaniem Valtry było i będzie w całym sezonie wyrównywanie toru pomiędzy przejazdami zawodników. Zgromadzeni tłumnie kibice (w liczbie aż 8.000!) mogli w pełni cieszyć się wyśmienitą aurą i wygraną swojego zespołu Startu Gniezno przeciw Lotosowi Wybrzeże Gdańsk 47:43.
W poprzednim sezonie żużlowcy Startu Gniezno zajęli w pierwszoligowych rozgrywkach czwarte miejsce. W kolejnym ich ambicje sięgają jeszcze wyżej. Trener Leon Kujawski ma do dyspozycji szeroką i bardzo mocną kadrę. 

- Chcemy zająć o jedno oczko wyższe miejsce w tabeli, niż w poprzednim sezonie - mówi nowy kapitan Startu Krzysztof Jabłoński.

W najbliższą niedzielę (11 kwietnia) Start Gniezno rozegra drugi w tym sezonie mecz ligowy. Podopieczni Leona Kujawskiego zmierzą się w łotewskim Daugavpils z miejscowym Lokomotivem.

Po wygranych meczach sparingowych z faworyzowanymi ekipami Betardu WTS Wrocław i Falubazu Zielona Góra oraz wygranej w pierwszym meczu ligowym z Lotosem Wybrzeże Gdańsk nastroje wśród gnieźnieńskich kibiców są wręcz entuzjastyczne (www.wielkopolskisport.pl, www.start.gniezno.pl).

Debiut na żużlowym torze!


« Powrót na stronę główną